Blog tematyczny IdealnyRodzic.pl

Prezentowana strona internetowa jest blogiem tematycznym mojego autorstwa (zarówno tekst jak i projekt strony) na temat dzieci i relacji w rodzinie. Tematyka strony porusza także zagadnienia z zakresu budżetu domowego, gier i zabaw, czy innych rad lub przemyśleń.

Strona zbudowana jest w oparciu o system CMS WordPress wraz z szeregiem wtyczek poszerzających jego funkcjonalność. Z nowych funkcjonalności warto wymienić chociażby zintegrowany system Newslettera, czy subskrypcji komentarzy.

Wtyczki poprawiają też bezpieczeństwo strony – automatyczny, regularny backup przesyłany na zewnętrzny serwer, automatyczne skanowanie plików strony w poszukiwaniu złośliwego kodu oraz odpowiednio skonfigurowane zasady dostępu do poszczególnych struktur strony – to wszystko bardzo usprawnia funkcjonowanie bloga tworząc w zasadzie cały, zintegrowany system.

Od strony wizualnej jest to prosty, ale czytelny i dość elegancki wygląd. Główną ozdobą wizualną strony jest duża ilość atrakcyjnych zdjęć, komponujących się z resztą wyglądu.

Brakuje tu krzykliwych grafik i efektownych elementów – całość jest stonowana. Strona ma za zadanie nie odciągać użytkownika od znajdującego się na niej tekstu.

  • Wygląd 70%
  • Funkcjonalność 90%
  • Czas realizacji projektu 40%